poniedziałek, 23 marca 2015

takie tam...

Tak jak zaplanowałam wszystkie moje kozy wykociły się 15-16 marca. Ja zaplanowałam :) zaobserwowałam ruję. Ciekawe jak to się dzieje. Drugi rok z rzędu moje kozy chodzą wolno z kozłem. Ruja u kóz może zacząć się od sierpnia, ciekawe dlaczego kolejny rok...wykoty marzec
Takie tam moje obserwacje..
takie tam...

  
  

 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
Hrabianka urodziła trojaczki, skoro świt. 15 marca. Następny świt. Raczej noc. Zaglądałam do północy.Gala dwa koziołki. Wieczór Helenka...jedna kózka.
25-26...
Została mi jedna odzyskana kózka. Wykot 26 marca.
Takie tam. Jestem laikiem, uczę się. Zobaczymy co przyniesie kolejny rok. Z moich obserwacji wynika że może te kozy wiedzą kiedy trzeba. To są tylko moje obserwacje. Jak wiecie odtwarzamy tą rasę.
Takie tam...rodzimy :))
Holka na razie koziołek. Rodzimy...:))))
jola

10 komentarzy:

 1. Jaki cudny rysunek ma koźlątko na czole! Kojarzy mi się z zodiakalnymi rybami.
  A u mnie wszystkie maluszki jeszcze w brzuchach mam ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie cudne!!! A kozia zebra jest bombowa :))) Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę zdrowia całemu stadu i ich gospodarzom... pozdrawia jeszcze większy laik kozi. Mam pierwsze małe kózki i... uczę się... :)))) Piękny blog...

  OdpowiedzUsuń
 3. Kózka z motylem na czole :)
  Pięknie i kózkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jolcia, ja się zgubiłam... A co z Herką, była pierwsza i miała 2 koźlaczki... Później Twoje stadko po kolei ale co to za odzyskana Holka...? Ja się pogubiłam bardzo:( To ile masz teraz kóz - 5 dorosłych kózek+Fidel i Lutek i 9 maluchów? Może 10...? Przedszkole kozie normalnie:) I jak koziołki w tym roku obrodziły... Myślę ja i myślę jak wpaść do Ciebie ale póki co nie mogę... Ale myślę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sliczne te kozki.Takie wyczekiwanie to musi byc niesamowite uczucie i radosc kiedy wszystko przebiega dobrze.pozdr

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam od deski do deski... wstaję rano skoro świt, siadam i czytam... co ja będę czytać jutro...?
  Wspaniała opowieść bo taka prawdziwa :)))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne maluchy! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt, niech się szczęści w zagrodzie i w domostwie. Wiele zdrowia i radości z każdego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kózki pamiętam z dzieciństwa :) wróciły wspomnienia

  OdpowiedzUsuń
 10. Very great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your weblog posts. After all I’ll be subscribing on your feed and I am hoping you write again very soon!

  OdpowiedzUsuń